Główna

 

MarszLodz.pl to Społeczny Komitet Organizacyjny Orszaków flagi biało-czerwonej zbierających się w datach upamiętniania bohaterów pierszej, drugiej i trzeciej konspiracji:

  • Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych (niedziela przed 1 marca),
  • Marsz Witolda Pileckiego (25 maja lub 13 maja),
  • Idzie Antykomuna (sobota ok. 13 grudnia),

a także uczestnictwo w świętach narodowych:

  • Święto Niepodległości (11 listopada),
  • Dzień konstytucji (3 maja).

Marsz to społeczna inicjatywa oddolna, do której zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Łodzi i okolic. Marsz to wyraz szacunku dla kombatantów trzech konspiracji XX wieku.
W komitecie działają aktywnie społecznicy z Ruchu Kontroli Wyborów, Studentów dla Rzeczpospolitej, Obozu Narodowo – Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej  i innych środowisk.
Podstawowe informacje o marszu znajdują się na stronie www.marszlodz.pl
Wszystkie organizacje, środowiska, firmy, przedstawiciele sejmu i samorządów uczestniczący w orszakach flagi są zaproszoni do dołączenia do platformy wymiany informacji o organizacji marszu marszlodz@googlegroups.com.


W maju 2016 roku zrealizowany został projekt wzbogacenia oprawy marszy patriotycznych w Łodzi. Organizacje patriotyczne i osoby prywatne ufundowały tzw. “pochodówkę” czyli wielometrową biało-czerwoną flagę marszową.
Flaga jest w dyspozycji młodzieżowych i innych organizacji patriotycznych. Flaga najczęściej jest złożona w siedzibie przy ul. Sędziowskiej 18.

Koordynator flagi:
Andrzej Korytkowski
Fundacja Imienia Stanisława Pomian-Srzednickiego
email: andrzej1955@op.pl

Koordynator marszu:
Jan Królikowski
Ruch Kontroli Wyborów
email: kontakt@marszlodz.pl