List do rodziny Witolda Pileckiego

 

List otwarty do rodziny Rotmistrza Witolda Pileckiego

 

Łódź, 30 maja 2016 roku


Szanowni Państwo,

jako koordynator społecznego komitetu organizacyjnego Łódzkiego Marszu Rotmistrza Pileckiego pragnę zapewnić, że młodzież uczestnicząca w marszu zachowywała się wzorowo wobec poszanowania pamięci państwa Ojca, Dziadka i Pradziadka.

Moje serce raduje się tym, że są młodzi ludzie, którzy chcą czerpać z życiorysu Witolda Pileckiego jako wzorca dla samokształcenia i chcą go naśladować. Wszystkich ich popieram w dążeniu, by samemu być takim jak Witold Pilecki. Jestem zbudowany postawą młodzieży z organizacji Studenci dla Rzeczpospolitej, Obóz Narodowo-Radykalny , Młodzież Wszechpolska. Te i inne organizacje potrafią razem współpracować na terenie Łodzi. Pomimo dzielących ich różnic są w stanie zorganizować się i współdziałać, by pamięć o największym bohaterze polskim, czasów okupacji niemieckiej i dominacji sowieckiej była uhonorowana.

Jako praktyk pracy z młodzieżą jestem pełen podziwu dla instruktorów tych organizacji. Młodzież jest wychowywana na poezji Zbigniewa Herberta, na dokonaniach św. Maksymiliana Kolbego. Ci młodzi ludzie mają zaszczepione najlepsze wzorce patriotyzmu i pracy społecznej jakie pojawiły się w XX wieku – pochodzące od Naszych Największych wśród których jest Witold Pilecki.

Komitet organizacji marszu, od samego początku swojego działania, poszukuje kontaktu z organizacjami ZHP i ZHR. Brakuje nam tych organizacji jako współorganizatorów marszu. Chcielibyśmy, by młodzież harcerska mogła również uczestniczyć w marszu Rotmistrza Pileckiego w przyszłym roku. Mam nadzieję że przy Państwa pomocy uda się nawiązać powszechny dialog między środowiskami młodzieżowymi i w przyszłym roku zgromadzą się wszystkie organizacje młodzieżowe i inne.

A ja jako przedstawiciel starszego pokolenia i wszyscy inni z komitetu społecznego będziemy się cieszyć , że tradycja Armii Krajowej i innych chlubnych organizacji patriotycznych i niepodległościowych jest przenoszona na następne pokolenia.

Moim marzeniem jest zorganizowanie wspólnego marszu środowisk patriotycznych w 70 rocznice śmierci rotmistrza Pileckiego, który będzie miał jak najokazalszą oprawę i przyniesie chlubę naszemu miastu.


Jan Królikowski
koordynator marszu
Tel: 780 178 170
kontakt@marszlodz.pl